Najczęściej zadawane pytania

Czy zabieg jest bolesny?

Odczucia bólowe są zależne od wielu czynników – progu bólu, cyklu miesiączkowego, oraz partii jaką pigmentujemy. Najmniej bolesnym obszarem są brwi – Klientki zazwyczaj mówią, że nie czują bólu, lecz lekki dyskomfort. Usta i powieki można zaliczyć do bardziej wrażliwych stref, natomiast są Klientki, które zupełnie nie skarżą się na ból podczas pigmentacji tych stref. Dodatkowo, staramy się podczas całej wizyty łagodzić nieprzyjemne odczucia bólowe.

Na ile czasu starcza makijaż i jak wygląda po kilku latach?

Trwałość makijażu zależy od bardzo wielu czynników. Są to m.in: typ skóry sucha vs tłusta, choroby tj. nadczynność tarczycy, codzienne “użytkowanie” makijażu – opalanie itp. Im skóra bardziej sucha i “bezproblemowa”, tym makijaż utrzymuje się dłużej. Klientki o skórze tłustej mogą się spodziewać, że makijaż będzie się rozjaśniał nieco szybciej.

Efekty na brwiach utrzymują się 12-24 miesiące przy metodzie pudrowej i 8-18 miesięcy, przy metodzie microblading. Makijaż ust utrzymuje się zazwyczaj 2-4 lata. Najdłużej natomiast będziemy cieszyć się kreską na powiece, która zostaje na naprawdę długi czas. Po czasie możemy zauważyć, że makijaż robi się jaśniejszy. Zalecamy wtedy dopigmentowanie, tzw. odświeżenie makijażu po czasie. 

Po co jest dopigmentowanie i czy jest konieczne?

Dopigmentowanie, lub tzw. korekta jest wykonywana po 6/8 tygodniach, jak pigment ustabilizuje się w skórze. Nie jest konieczna i bywa, że jest zbędna. Zazwyczaj natomiast wykonujemy delikatną korektę w miescach, gdzie pigment przyjął się delikatniej, gdy Klientka chce poprawić kształt, przyciemnić kolor lub delikatnie go zmienić. Korekta jest kropeczką nad “i” i wisienką na torcie – na niej dopieszczamy makijaż.

Czy mogę zakryć stary makijaż?

To wszystko zależy od makijażu. Jeśli kolor i kształt “pozwalają” na wykonanie coveru, który będzie wyglądał dobrze, wtedy jak najbardziej możemy stary makijaż pokryć nowym. Niestety czasem bywa tak, że stary makijaż jest zbyt agresywny, kolor zbyt mocny i jest asymetria uniemożliwiające zakrycie go w taki sposób, by był ładny i estetyczny. Wtedy zalecamy usunięcie makijażu i wykonanie go od nowa. Jeśli masz stary makijaż, wyślij nam jego zdjęcia przed umówieniem wizyty, lub przyjdź na konsultację. Wykonamy wizualizację i omówimy wspólnie “za” i “przeciw”

Czy mogę wykonać makijaż karmiąc piersią?

Karmienie piersią jest przeciwwskazaniem do makijażu. Najlepiej odczekać ok. 2 miesiące po zakończeniu karmienia.

Czy mogę wykonać kilka zabiegów na jednej wizycie?

Jak najbardziej. Wykonujemy makijaż dwóch, lub nawet trzech partii jednego dnia. Rezerwujemy odpowiednio dużo czasu, byś miała czas na to, by coś przekąsić, napić się, czy odpocząć. Jeśli zdecydujesz się na pakiet, otrzymujesz rabat w wysokości -10%, przy makijażu dwóch partii oraz -15% przy makijażu trzech partii.

Ile czasu goi się makijaż i jak przebiega gojenie?

Po wizycie możesz się spodziewać delikatnego zaczerwienienia (w przypadku brwi), tego, że kolor będzie bardziej intensywny (w przypadku ust, kresek i brwi) lub opuchlizny (w przypadku ust i kresek), natomiast to, czy pojawi się opuchlizna jest bardzo indywidualną kwestią i opuchlizna może równie dobrze w ogóle nie wystąpić. 

Brwi oraz kreski są nieco ciemniejsze przez jakieś 5-10 dni po zabiegu, następnie strupek się złuszcza. Bezpośrednio po jego odpadnięciu makijaż jest dużo jaśniejszy niż będzie docelowo – na stabilizację koloru w skórze oraz efekt finalny trzeba poczekać około 6-8 tygodni. Dopiero po tym czasie możemy ocenić efekt.

Usta natomiast goją się bardzo szybko, bo już po 4-5 dniach nie ma na nich strupka. Może się natomiast pojawić opryszczka u osób, które chociaż raz w życiu ją miały. Tak jak w przypadku brwi i powiek, kolor bezpośredniu po odpadnięciu strupka jest jaśniejszy niż będzie docelowo. Na jego stabilizację czekamy nawet 8 tygodni.

Kiedy po zabiegu mogę się opalać?

Zalecamy, by nie opalać się 6-8 tygodni po wykonaniu makijażu. Natomiast należy pamiętać, że promienie UV degradują pigment nawet po jego całkowitym wygojeniu, co może się przyczyniać do szybszego zanikania makijażu.

Czy w dniu zabiegu będę mogła pracować, czy potrzebuję urlopu?

W przypadku brwi i powiek jak najbardziej można iść do pracy nawet tego samego dnia. Jeśli chodzi o usta – ciężko przewidzieć, czy nie wystąpi opuchlizna. Jeśli natomiast się pojawi, ustępuje po około 2/3 godzinach od zabiegu.

Czy barwniki stosowane w makijażu są bezpieczne?

Pracujemy jedynie na certyfikowanych i bezpiecznych pigmentach, które posiadają odpowiednie atesty. Ryzyko wystąpienia rekacji alergicznej jest minimalne. Jeśli natomiast masz obawy – zapraszamy na bezpłatną próbę uczuleniową.

Jakie są przeciwwskazania?

  • Ciąża oraz okres laktacji. Można wykonać makijaż po minimum 2 miesiącach od odstawienia od piersi.
  • Przyjmowanie antybiotyków, leków sterydowych oraz rozrzedzających krew. Makijaż możemy wykonać po 2-3 tygodniach od zażycia ostatniej dawki antybiotyku.
  • Stosowanie odżywek do brwi oraz rzęs (sztuczne rzęsy także zdemujemy do makijażu powieki) – olejek rycynowy również! W tym przypadku czekamy 2 miesiące od odstawienia odżywki, 2-3 tygodnie od olejku.
  • Nieustabilizowana cukrzyca oraz problemy hormonalne, hemofilia
  • Choroba w ostrej fazie: grypa, angina etc. Walcząc z chorobą, Wasz organizm w ferworze walki zacznie walczyć również z pigmentem i najprawdopodobniej skutecznie go zwalczy
  • Wykwit opryszczki (nie chodzi o to, czy miałaś kiedykolwiek opryszczkę. Opryszczka w dniu zabiegu jest przeciwwskazaniem)
  • Choroba nowotworowa lub przechodzenie chemioterapii
  • Bycie w trakcie agresywnej kuracji np. Izotretynoiną i pochodnymi. Od zakończenia kuracji czekamy 6 miesięcy.
  • Epilepsja, padaczka – jeśli jesteś chora nie wykluczamy wykonania makijażu. Zgłoś nam to przed wizytą i koniecznie przyjdź na nią z osobą towarzyszącą, która będzie wiedziała jak zareagować w momencie ataku.

Jak się przygotować do zabiegu?

Przed:
Dzień przed nie pijemy alkoholu, nie zażywamy narkotyków etc. Na 2 tygodnie przed planowanym zabiegiem nie robimy również henny . Jeśli skóra jest bardzo mocno opalona również należy odczekać. Jeśli stosujesz odżywki do brwi lub rzęs, odstaw je na dwa miesiące przed wizytą. Jeśli jesteś umówiona na kreskę, zdejmuj także sztuczne rzęsy.
W dniu zabiegu:
Nie pijemy kawy, napojów energetycznych, zielonej herbaty, nie zażywamy proszków przeciwbólowych ani przeciwzapalnych np. Gripex.
 

Ile trwa zabieg?

Najlepiej zarezerwować sobie 2,5 godziny – tyle zazwyczaj trwa wizyta od wejścia do wyjścia z gabinetu. Sam makijaż trwa ok 1-1,5 godziny, reszta to wywiad, konsultacja, wybór kształtu i koloru oraz wypełnienie karty świadomej zgody.

Czy makijażem permanentnym mogę powiększyć usta?

Makijaż permanentny wykonujemy jedynie w czerwieni wargowej, czyli tam gdzie mamy usta. Nigdy poza nimi. Natomiast usta po zabiegu makijażu permanentnego wyglądają na pełniejsze i optycznie większe.

Po jakim czasie trzeba odświeżyć makijaż?

Odświeżenie brwi zalecamy po 1-1,5 roku. Odświeżenie ust lub kreski w miarę potrzeb, natomiast z doświadczenia podpowiem, że nie jest to częściej niż po dwóch latach. 

Koszt odświeżenia makijażu to:

Od 3 do 6 miesięcy po zabiegu – 30% ceny standardowej
Po 6-12 miesiącach – 40% ceny
Po 12-18 miesiącach 50% ceny
Po 18-36 miesiącach 70% ceny
powyżej 36 miesięcy 100% ceny

Czy mogę wykonać makijaż permanentny ust, będąc nosicielem wirusa opryszczki.

Jak najbardziej. Makijaż permanentny ust jest bardzo dobrym rozwiązaniem na wszelkiego rodzaju ubytki w czerwieni wargowej, spowodowane właśnie przez opryszczkę.